Haber

Depremzede Ayşegül Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına Hazırlanıyor

7 yıldır güreş yapan ve en son iki hafta önce katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü olan depremzede Ayşegül Ertuğrul, Bitlis’te Avrupa ve Dünya şampiyonalarına hazırlanıyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle evleri hasar gören Ayşegül ve ailesi, iki ay önce Bitlis’e yerleştirildi. 16 yaşındaki Ayşegül, 9 yaşından beri güreşte başarılı olurken, iki hafta önce düzenlenen turnuvada Türkiye üçüncüsü oldu. Bu ay Antalya’da düzenlenecek ve yaklaşık 12 ülkenin katılacağı Uluslararası Zafer Turnuvası’na hazırlanan Ayşegül, buradan da derece alarak Türkiye’yi Avrupa ve Dünya şampiyonalarında temsil etmek istiyor.

Ayşegül Ertuğrul’un tek hedefi katılacağı turnuvalarda başarılı olmak. Ayşegül’ü turnuvalara hazırlayan teknik direktör Onur Öztemiz, “Ayşegül ablamız depremden etkilendiği için Bitlis’te kalıyor. Ayşegül Ablamız iki hafta önce yapılan Güreş Yıldızları Türkiye Şampiyonası’nda 3. oldu.Katılacağı Galibiyet Turnuvasına hazırlanıyor.Umarım oradan iyi bir derece alır ve ülkemizi 2019’da güzel bir şekilde temsil eder. Avrupa ve dünya” dedi.

Depremzede pehlivan Ayşegül Ertuğrul, “Yaklaşık 7 yıldır güreşle uğraşıyorum. Kahramanmaraş’ta yaşanan şoklar nedeniyle Bitlis’e yerleştik. Güreş Antrenörü Onur ile karşınızdayız.Antrenmanlarıma devam ediyorum.İki hafta önce Türkiye 3.sü oldum.Yaklaşık 12 ülkenin katılacağı Mid-National Victory Turnuvasına katılacağım. Orada iyi bir derece olursa Dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılıp ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğim Bitlis Valiliği, Bitlis Gençliği ve Sporİl Müdürümüze ve Onur Hocamıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu