Ekonomi

Elon Musk Adına 600.000 Dolarlık Devasa Heykel İnşa Edildi

Kripto para borsası bildiğiniz üzere son birkaç aydır büyük bir düşüşte ve bu da kripto para girişimcilerini bir epey külfete uğratan bir durum. Bu türlü durumlarda da birinci olarak koşulan kişi malumunuz Elon Musk oluyor çünkü kendisi bir Tweet’iyle istikrarları değiştirebilen bir insan.

Ancak bu sefer işin biraz suyunu çıkarmışlar. Bugün, 27 Kasım Pazar günü, Tesla’nın genel merkezine 5.400 kilo tartısında ve 9 metre yüksekliğinde bir heykel gönderildi. Heykel, Elon Musk’ın çok değişik bir tasvirine sahip.

Elon Musk’ın başının yer aldığı bir keçi gövdesinin rokete binişini tasvir eden heykel

Elon Goat Token isimli bir küme kripto para teşebbüsçüsü, ünlü milyarderin dikkatini çekmekte başarısız olmalarının akabinde tam 5.400 kilo yükünde, 9 metre yüksekliğinde ve maliyeti 600.000 dolar olan devasa bir heykeli Tesla genel merkezine gönderdiler.

Heykelde Elon Musk’ın başı, bir keçi gövdesine yerleştirilmiş ve bu keçi de bir roketin üstünde bulunuyor. Elon Musk’ın daima ‘Doge to the moon’ (Doge Ay’a gidiyor) demesine de bir gönderme yapılmış.

Öte yandan Elon Musk’ın dikkati şimdi heykelle çekilmiş üzere durmuyor. Çünkü Musk, şimdi heykel hakkında bir paylaşımda bulunmadı. Ama heykelin gerisindeki cengaverler(!), pes etmeyeceklerini şu biçimde dillendiriyor:

“Israrcıyız ve dayanıklılığımız eşsiz. Topluluğu temsil etmek için buradayız ve bu her şey demek! Binada olduğunuzu duyduk. Lütfen bize bir işaret göster.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu