Teknoloji

Instagram, Fotoğraflardan İstenmeyen Nesneleri Kaldırabileceğiniz Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor!

Hikaye özelliğinin en çok kullanıldığı platformlardan biri olan Instagram’ın, kullanıcıları sevindirecek özgün bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu özellik, taşınabilir uygulamalarla ilgili paylaşımlarıyla tanınan Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi.

Yeni özellik, hikayeleri düzenlerken kullanılabilir. Buraya eklenecek araç ile kullanıcılar fotoğraflarında en çok şikayet ettikleri sorunlardan birini çözebilecekler.

Özellikle yapay zeka ile istenmeyen şeyleri fotoğraflardan çıkarmak mümkün olacak.

Paluzzi’nin paylaştığı ekran görüntüsüne baktığımızda hikaye düzenleme bölümünün üst kısmına bir ikon eklendiğini görebiliyoruz. paylaşıma göre yapay zeka destekliBu araç, paylaşmak istediğimiz fotoğraflarda sıklıkla karşılaştığımız bir araçtır. istenmeyen nesneleri kaldırmak içinsağlayacak.

Aracın nasıl çalıştığı ve uygun sonuçlar verip vermediği hakkında şu anda bir bilgi yok. Bunu görmek için platformun özelliği kullanıma sunmasını beklememiz gerekecek. Ancak kullanıcıların oldukça fazla gidebileceğini söylemek yanlış olmaz. Bazen bir fotoğraf çok güzel görünse de arkasındaki bir nesne ya da kişi o fotoğrafı bozabilir. Yeni araç, yapay zekanın yardımıyla bu prosedür sorunlarını ortadan kaldırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu